Tilbud!

Jane Kønig Bermuda Ørering Single Sølv BTE01-SS22-S – Dame – 925 sterling silver

Original price was: 1.025 kr..Current price is: 899 kr..

Elegant enkeltørestik i ægte 925 sterling sølv fra Jane Kønig. Minimalistisk design der passer til enhver outfit og understreger din personlige stil.

Køb her

Varenummer (SKU): 1202555794012098107 Kategori:

Den Jane Kønig Bermuda ørering i 925 sterling sølv er et kunstnerisk smykke, der transcenderer traditionel smykkedesign med sin unikke trekantede form. Hver enkelt ørering er et håndværksmæssigt mesterstykke, der kombinerer moderne æstetik med elegant enkelhed.

Den geometriske trekantede struktur skaber et dramatisk og skulpturelt udtryk, som umiddelbart fanger opmærksomheden. Med en imponerende højde på 38 mm og bredde på 32 mm tilbyder denne ørering en markant tilstedeværelse, der kompletterer enhver outfit – fra afslappet daglig stil til sofistikeret aften-look.

Fremstillet af ægte 925 sterling sølv garanterer øreringen både holdbarhed og tidløs glans. Det blanke sølvmateriale reflekterer lyset smukt og skaber en subtil, men alligevel iøjnefaldende effekt, der løfter enhver påklædning. Den minimalistiske design gør øreringen utrolig versatil og let at kombinere med andre smykker.

Øreringen sælges som et enkelt stykke, hvilket giver brugeren fuld frihed til at sammensætte sit personlige udtryk. Ønsker man et par, kan der blot købes to eksemplarer. Denne fleksibilitet appellerer til dem, der elsker at eksperimentere med asymmetriske look eller ønsker at skabe deres egen unikke stil.

Den trekantede form er ikke blot æstetisk tiltalende, men repræsenterer også et moderne design-statement. Formen minder om arkitektoniske elementer og abstrakt kunst, hvilket gør øreringen til mere end blot et accessories – den er nærmest et bærbart kunstværk.

Perfekt til kvinder, der sætter pris på håndværk, design og personlig stil. Uanset om du er kunstner, professionel eller bare elsker at udtrykke dig gennem smykker, vil denne Jane Kønig ørering tilføje et sofistikeret og kunstnerisk touch til din garderobe.

Vedligeholdelsen er enkel – rengør med en blød klud og opbevar den i en lukket smykkeboks for at bevare dens skinnende overflade. Dette smykke er ikke blot en accessory, men en investering i tidløs stil og håndværksmæssig kvalitet.

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “Jane Kønig Bermuda Ørering Single Sølv BTE01-SS22-S – Dame – 925 sterling silver”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.