OLE LYNGGAARD COPENHAGEN Shooting Stars øreringe i 18 karat guld med 50 diamanter på i alt 0,46 ct. TW.VS – PAR

42.900 kr.

Luksuriøse håndlavede øreringe fra Ole Lynggaard med 50 skinnende diamanter. Elegant design i 18 karat guld, perfekt til den stilbevidste kvinde der elsker eksklusive smykker

Køb her

Varenummer (SKU): 8103055874677679256 Kategori:

Ole Lynggaard Copenhagen Shooting Stars øreringene er et mesterværk af kunsthåndværk, der forener elegance, håndværk og celestial inspiration. Disse exceptionelle ørestikker er skabt i det fineste 18 karat rødguld, der lyser med en varm, fortryllende glans, som fanger lyset på en måde, der minder om de skinnende stjerneskud, de er opkaldt efter.

Hvert ørestik er en komposition af tre små stjerner, nøje placeret for at skabe en dynamisk og luftig struktur. De enkeltstående diamanter, der omgiver stjernerne, er udvalgt med største omhu og repræsenterer den højeste kvalitet. Med hele 50 diamanter, der tilsammen vejer 0,46 carat, er disse øreringe et strålende vidnesbyrd om Ole Lynggaard Copenhagens dedikation til perfektion.

Diamanterne er klassificeret som TW VS, hvilket betyder, at de er næsten perfekte – næsten uden synlige inklusion og med en usædvanlig klarhed. Hver enkelt diamant er slebet for at maksimere glansen og spredningen af lys, hvilket skaber et uendeligt spil af refleksioner og gnister, der følger enhver bevægelse.

Designet er skabt af den talentfulde Charlotte Lynggaard, hvis kunstneriske vision og sans for detaljer skinner tydeligt igennem. Øreringene er håndlavede, hvilket betyder, at hver enkelt detalj er udført med præcision og omhu, og ingen to par er fuldstændig identiske.

Shooting Stars-kollektionen er mere end blot smykker – det er et statement, en kunstnerisk fortolkning af naturens uendelige skønhed. Disse øreringe symboliserer drømme, håb og de øjeblikke af uforglemmelig magi, hvor stjernerne synes at danse hen over nattehimlen.

De er perfekte til den sofistikerede kvinde, der sætter pris på håndværk i verdensklasse og design, der fortæller en historie. Uanset om de bæres til en elegant aften eller som en daglig påmindelse om skønhed, vil disse øreringe uden tvivl tiltrække beundrende blikke og skabe samtale.

Med deres tidløse æstetik og eksceptionelle håndværk repræsenterer disse Shooting Stars øreringe ikke blot et smykke, men en investering i kunst, håndværk og personlig stil.

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “OLE LYNGGAARD COPENHAGEN Shooting Stars øreringe i 18 karat guld med 50 diamanter på i alt 0,46 ct. TW.VS – PAR”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.